دونوع غذای خوشمزه وراحت

دو نوع غذای راحت بلدم که هم خوشمزه ست هم سریع درست می شه هم به احتمال زیاد اکثریت دوسش دارن.هم اینکه می شه با مرغ یا گوشت درستش کرد.

دیگه چی از این بهتر؟

سینه مرغ رو به هرشکلی که دوست دارید خرد میکنید.من بصورت رشته ای در حد دو بند انگشت وبه ضخامت یه انگشت میبرم.بعد اونو با پیاز ، نمک ،فلفل قرمز وکمی زعفران وابلیمو مرینت میکنم.از شب برای ظهر روز بعد.

ظهر یه ساعت قبل از درست کردن برنج این مواد رو با کمی کره تو یه قابلمه میریزم ومی ذارم  به دل بپزه با همون پیازومخلقاتش ها.از اخر هم چندتا قارچ خرد میکنم ومیریزم داخل مواد.

تو یه قابلمه دیگه برنج رو میذارم بجوشه بعد ابکش میریزم رو این مواد ومیذارم دم بکشه.همین کاررو با گوشت هم میشه کرد.بی نمهایت هم خوشمزه میشه.فقط چند نکته داره.

_ من دوست ندارم مرغ یا گوشتم ته قابلمه سفت بشه برای همین مرغ یا گوشت رو با همون مواد مرینت شده که پیاز هم توش داره میذارم تا به دل بپزه اون قارچ زدنم هم به ابدارشدن مواد ته قابلمه کمک میکنه درحدی که مرغ برشته وخیلی سفت نشه.برنج رو هم یه جوش زودتربرمیدارم که برنج هم دون وپنبه ای از کاردربیاد.اون زعفرون وموادی که برای مزه دارشدن مرغ وگوشتتون بکاربردید چنان عطر وطعمی به برنجتون میدن که میخایید انگشتاتون رو هم بخورید.

بی نهایت سریع وخوشمزه ست.هردونوعش.

مشخصات

• منبع: http://ladyhome1.persianblog.ir/post/1058
  • کلمات کلیدی: مواد ,قابلمه ,برنج ,گوشت ,خوشمزه
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها